nyugdíjbiztosítás

Nyugdíjbiztosítás kötés – Melyik a legjobb neked?

Szolgáltatás

A nyugdíjbiztosítás fontos, de összetett pénzügyi döntés, ami jelentős hatással lehet életed későbbi szakaszára. Egy jól megválasztott csomag nem csupán a nyugdíjas éveid pénzügyi stabilitását garantálja, hanem adókedvezmények formájában azonnali előnyöket is biztosíthat. A

megfelelő nyugdíjbiztosítás kiválasztásához alaposan mérlegelned kell a személyes pénzügyi helyzetedet és a céljaidat. Ne feledkezz meg arról sem, hogy a korai tervezés és információgyűjtés a legbiztosabb út a pénzügyi jóléted felé. Most pedig nézzünk meg néhány alapvető tényezőt, amelyek alapján megfelelő dönthetsz!

Mi az a nyugdíjbiztosítás?

A nyugdíjbiztosítás olyan hosszú távú megtakarítási forma, ami biztosítási és befektetési elemeket ötvöz. Célja, hogy a rendszeres befizetések révén biztosított összeget gyarapítsa, amit a szerződésben meghatározott időpontban, például nyugdíjba vonuláskor térítenek vissza egy összegben vagy részletekben, kiegészítés formájában. Erről további hasznos információkat találsz a Grantis oldalán!

A nyugdíjbiztosítás különböző fajtái

Egyéni nyugdíjbiztosítás

Ez egy személyre szabott megtakarítási forma, amit az egyén saját maga köt meg a biztosítótársasággal. Az egyéni nyugdíjbiztosítások általában rugalmas befizetési lehetőségeket és változatos befektetési portfóliókat kínálnak.

Csoportos nyugdíjbiztosítás

Munkáltatók által nyújtott lehetőség, ahol a cég köt biztosítást az alkalmazottainak. Ez különösen kedvező lehet azoknak, akiknek a munkáltatója részben vagy egészben állja a befizetések költségeit.

Garantált hozamú nyugdíjbiztosítás

Ebben az esetben a befektetett összegeket előre meghatározó módon lehet kiszámítani, amit a biztosítótársaság kifizet a szerződés lejártakor. A befizetéseket ilyenkor stabil pénzügyi alapokba fekteti a cég, így az garantáltan nem fog elveszni.

Befektetési egységekhez kötött (unit-linked) nyugdíjbiztosítás

Ez már nagyobb kockázattal járó biztosítási forma, hiszen a végeredmény függ attól, hogy milyen alapokba történik az összegek fektetése. Itt a kockázat magasabb, de ugyanúgy a profit is növekedhet.

Milyen szempontokat érdemes figyelembe venned?

Nincs olyan, hogy tuti stratégia! Az sem véletlen, hogy több mint 11 biztosító kínál összesen 40 féle konstrukciót. Éppen ezért, ezt mindenki a saját igényeire kell szabja, amihez az alábbiakat kell figyelembe venni.

Befektetési lehetőségek

Milyen befektetési alapok közül választhatsz? Milyen a hozam és a kockázat profilja?

Költségek

Milyen kezelési és adminisztrációs díjakat számítanak fel? Vannak-e rejtett költségek?

Flexibilitás

Lehetőség van-e szüneteltetni a befizetéseket vagy megváltoztatni azok összegét, esetleg biztosítót váltani?

Adókedvezmények

Milyen adókedvezményeket vehetsz igénybe a befizetésekre és a kifizetésekre?

Kifizetési feltételek

Mikor és milyen formában kapod meg a megtakarított összeget?

Hogyan válassz a lehetőségek között?

A legjobb nyugdíjbiztosítás kiválasztása érdekében, érdemes több ajánlatot is kérned a különböző biztosítótársaságoktól. Fontos, hogy részletesen tájékozódj a fenti szempontok alapján, ha pedig szükséges, kérj tanácsot pénzügyi szakértőtől! A Grantis tanácsadó például összehasonlító kalkulátorral segít megtalálni a legjobb konstrukciót.