gipszkarton burkolás

Burkolás gipszkartonra profi módon

Szolgáltatás

A modern belsőépítészeti trendek változása és az építőipar technológiai fejlődése révén a burkolás gipszkartonra az egyik legnépszerűbb megoldássá vált. Ez az eljáráselsősorban a könnyűszerkezetes rendszerek és a hidegburkolás kombinációjából jött létre. Egyszerre nyújt praktikus és esztétikus eredményt. Megfelelő hozzáértéssel minden gond nélkül elvégezhető. Néhány szabály betartásával, illetve a megfelelő eszközök, mint például a professzionális burkolatszintező rendszerek jelenlétében akár házilag is kivitelezhető. A TLS termékei gondoskodnak róla, hogy a gipszkarton burkolás a megjelenés mellett műszakilag is kifogástalan legyen. Ismerjük meg a folyamat főbb lépéseit!

Biztosan megoldható a burkolás gipszkartonra?

A gipszkarton csempézése nehéz, de nem lehetetlen. Néhány alapvető szabály betartása mellett a kívánt végeredmény garantáltan elérhető. Amikre nagyon fontos figyelni:

  • A gipszkarton burkolás csak impregnált lapokra történjen. Ezek rétegszáma legyen minimum 2. Az így létrehozott felület sokkal erősebben tart és stabilabb alapot képez.
  • A gyakran használt fa vázszerkezet helyett, mindenképpen rozsdamentes acél keret készüljön, különösen akkor, ha a gipszkarton burkolásnedves környezetben, például konyhában, fürdőszobában történik.
  • A gondos alapozás elengedhetetlen. Egy folyékony vízzáró fólia felhordása biztosítja (kimondottan a vágott részek körül), hogy a nedvesség ne jusson be a szerkezetbe, ezzel meggyengítve azt.

Gipszkarton burkolás az alapozástól a csempézésig

A gipszkarton csempézése alapvetően hasonlóan zajlik, mint tégla vagy beton felületeken, de néhány speciális lépés kiemelten fontos a kiváló eredményhez.

Alapozás és előkészítés

A stabil vázszerkezet felépítése után következik a gipszkarton rögzítése legalább 2 rétegben. A külső rész mindig kapjon alapos vízszigetelést. Erre a célra a Mapei MAPEGUM WPS vagy a Murexin 2 KS Folyékonyfólia tökéletesen megfelel.

Megfelelő ragasztóanyag használata

A burkolás gipszkartonra kizárólag csak „S” osztályú csemperagasztóval történhet, ami biztosítja a rugalmasságot és a nagyfokú terhelhetőséget. Ezt fésűs glettelővel vigyük fel egyenletesen!

A csempelapok felragasztása

A felhelyezés előtt a felületet és a lapok hátoldalát is kenjük meg ragasztóval! A rögzítés során használjunk burkolatszintező rendszert, amilyen például a TLS-BASIC kis ékes csempeszintező. A fugatávtartóként is működő talpakkal megszabhatjuk a lapok közötti távolságot, miközben biztosítjuk, hogy a száradás során ne mozdulhassanak el az elemek egymástól.

Egyéb eszközök használata

Mivel a gipszkarton burkolás lentről felfelé történik (de sohasem közvetlenül a padlótól indulva) az alsó sort a TLS-LOCATOR 10 vagy 30 csempeszintező lábbal támaszthatjuk meg stabilan. A csempék vágásához pedig a TLS X-PRO TURBO ultravékony gyémánt vágókorong kiváló választás.

Fugázás

A gipszkarton burkolás legvégső fázisa a fugázás, amihez használjunk vízzáró tömítő típust, mint amilyen az Aqua Pro Line.

Amennyiben a leírtak szerint történik meg a burkolás gipszkartonra, akkor garantáltan nem csalódunk a végeredményben, ami stílusos és hosszan tartó lesz.